Pēd. atjaunots: 15.08.2020 07:31 (GMT+3)

Latvian Gov. 5-year T-bond 57013 (25.03.2020)

Rīga | Baltijas parāda vērtspapīru saraksts

LVGB006220A  |  ISIN LV0000570133

LP

Pirkt

Valsts Kase

Valsts Kase

Emitents: Latvijas Republikas Finanšu ministrija.

 

Emitenta apraksts:
Visus darījumus ar valsts vērtspapīriem Finanšu ministrijas pilnvarojumā veic Valsts kase.  Valsts kases pārvaldnieks ir Kaspars Āboliņš.
Valsts kase ir Finanšu ministrijas pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras darbības mērķis ir efektīva valsts pārvaldes funkciju īstenošana valsts finanšu vadības jomā atbilstoši normatīvo aktu prasībām.
Saskaņā ar finanšu ministra pilnvarojumu Valsts kase kā Finanšu ministrijas pakļautības iestāde veic valsts parāda un uz laiku brīvo valsts budžeta līdzekļu vadību, veic darījumus ar atvasinātajiem finanšu instrumentiem un citus darījumus valsts parāda vadības ietvaros, kā arī organizē valsts budžeta aizdevumu un galvojumu izsniegšanu un uzraudzību.
Latvijas valsts vērtspapīru izlaišanas mērķis ir nodrošināt valsts budžeta deficīta finansēšanu un valsts parāda pārfinansēšanu, kā arī valdības finanšu likviditāti. Šobrīd valsts vērtspapīri ir galvenais valsts iekšējā aizņēmuma avots.
Pirmā valsts vērtspapīru emisija tika veikta 1993.gada beigās. Turpmākajos gados, palielinoties valdības finansēšanas nepieciešamībai, kā arī attīstoties valsts vērtspapīru tirgum, investoriem tika piedāvāti garāka termiņa vērtspapīri. Patlaban apgrozībā ir īstermiņa parādzīmes ar sākotnējo dzēšanas termiņu seši un divpadsmit mēneši, vidēja termiņa obligācijas ar sākotnējiem dzēšanas termiņiem divi, trīs un pieci gadi, kā arī ilgtermiņa obligācijas ar sākotnējo atmaksas termiņu desmit gadi.

Publiskais gada pārskats par 2008. gadu
Publiskais gada pārskats par 2009. gadu
Publiskais gada pārskats par 2010. gadu
Publiskais gada pārskats par 2011. gadu

 

Kontakti:
Adrese: Smilšu iela 1, Rīga, LV 1919, Latvija
Tel.: 67094222
Interneta mājas lapa: www.kase.gov.lv

Vērtspapīri

Akcijas
Obligācijas
Ieguldījumu Fondi

Tirgus informācija

Statistika
Tirdzniecība
Indeksi
Izsoles

Noteikumi

Biržas noteikumi
Uzraudzība

Nāc uz Biržu

Uzņēmumiem
Investoriem
Biržas biedriem
First North konsultantiem

Aktualitātes

Nasdaq ziņas
Emitentu ziņas
Kalendārs

Par mums

Nasdaq Baltijas tirgus
Biroji