Atnaujinta: 2021.05.07 19:28 (GMT+3)

Klaipėdos nafta (2021.03.02)

Vilnius | Baltijos Oficialusis sąrašas

KNF1L  |  ISIN LT0000111650

Pramoniniai gaminiai > Pramoninės prekės ir paslaugos

Klaipėdos nafta

Klaipėdos nafta

Pavadinimas: AB "Klaipėdos nafta"
Veiklos aprašymas: Naftos produktų bei suskystintų gamtinių dujų terminalų operavimas 
Įmonės registracijos data: 1994 m. rugsėjo 27 d.
Auditorius: KPMG Baltics, UAB
Akcijų įtraukimo į Papildomąjį prekybos sąrašą data: 1996 m. sausio 16 d.
Akcijų įtraukimo į Oficialųjį prekybos sąrašą data: 2016 m. balandžio 4 d.
Rinka: Nasdaq Vilnius

Valdyba
Giedrius Dusevičius (pirmininkas), Mantas Bartuška, Dainius Bražiūnas, Bjarke Pålsson, Ian Jonathan Bradshaw

Stebėtojų taryba
Eimantas Kiudulas (pirmininkas), Karolis Švaikauskas

Trumpai apie bendrovę 
AB „Klaipėdos nafta“ veiklą sudaro pagrindinės trys kryptys:

  • Naftos ir naftos produktų terminalo veikla;
  • Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo veikla;
  • Subačiaus kuro bazės (SKB) veikla;

Bendrovės operuojamas naftos terminalas yra vienas iš pačių moderniausių terminalų Europoje. Šis terminalas yra žinomas kaip vienas didžiausių ir patikimiausių terminalų Baltijos šalių naftos krovinių tranzito paslaugų rinkoje. Terminalo paskirtis yra perpilti eksportuojamus naftos produktus iš geležinkelio cisternų į laivus, kurie yra tiekiami iš Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos ir kitų šalių. Taip pat Bendrovė suteikia galimybę aprūpinti Lietuvą importuojamais naftos produktais, kurie į Klaipėdos uostą atgabenami laivais. Dažniausiai perpilami naftos produktai: mazutas, vakuuminis gazolis, benzinas, dyzelinis kuras, aviacinis kuras.
Naftos terminalo komplekso įranga, išsidėsčiusi Klaipėdos uoste, 35,7 ha plote, per metus gali apdoroti iki 7-8 mln. t eksportuojamų ir importuojamų naftos produktų bei naftos. Bendra naftos ir naftos produktų saugyklų apimtis - 450.000 m³. Kiekviena krovinio partija iš skirtingos naftos perdirbimo įmonės talpyklose sandėliuojama atskirai, t.y. nemaišoma su kitomis. Tai leidžia išsaugoti tinkamą atgabentų produktų kiekį ir kokybę. Dviejose prieplaukose, ties kuriomis Klaipėdos uosto įplauka išgilinta iki 14 metrų, perkraunami iki 100.000 t talpos tanklaiviai, kurių leistina grimzlė iki 13 metrų. Terminale yra įrengta autocisternų pripylimo aikštelė, kurioje vienu metu galima aptarnauti keturias autocisternas. Nuotekų valymui panaudota unikali biologinio valymo technologija garantuoja į atvirus vandens telkinius išleidžiamo vandens kokybę, atitinkančią Europos Sąjungos normatyvinius reikalavimus.

2014 m. lapkričio 27 d. AB „Klaipėdos nafta“ sėkmingai pradėjo SGD terminalo veiklą. 2012-aisiais metų Lietuvos Respublikos Vyriausybės įpareigojimu Bendrovė pradėjo labai reikšmingo strateginio projekto įgyvendinimą - suskystintų gamtinių dujų terminalo projektą, kuris 2014 m. pabaigoje buvo sėkmingai ir laiku įgyvendintas. Šis terminalas paremtas plaukiojančios SGD saugyklos su dujinimo įrenginiu technologija. Ši plaukiojanti saugykla nuomojama iš Hoegh LNG. Terminalą taip pat sudaro 450 metrų ilgio krantinė, prie kurios SGD laivas-saugykla yra nuolatos prišvartuotas, jungiamasis dujotiekis bei išdujinimo storis. Terminalo pagrindinės funkcijos: SGD išdujinimas ir dujų perdavimas į šalies magistralinius tinklus bei SGD perkrova.

Nuo 2012 m. birželio 11 d. patvirtinus akcijų pasirašymo su Lietuvos Respublika sutartį AB „Klaipėdos nafta“ buvo perduota valdyti Subačiaus kuro bazę, esančią Kunčių k. Kupiškio raj. Subačiaus kuro bazės infrastruktūrą sudaro: 338 tūkst. m3 talpyklų, pritaikytų laikyti šviesiuosius naftos produktus, parkas bei geležinkelio estakada, kurioje vienu metu galima aptarnauti 14 vagonų cisternų,  moderni autocisternų užpylimo aikštelė. Pagrindinės Subačiaus kuro bazės paslaugos: naftos produktų ilgalaikio saugojimo ir autocisternų užpylimo paslauga.

Iš viso bendrovėje dirba apie 350 darbuotojų.  

Kontaktai
Adresas: Burių g. 19, 91003 Klaipėda, Lietuva
Telefonas: (8 46) 391772
Faksas: (8 46) 311399
Elektroninis paštas: info@kn.lt 
Tinklapio adresas: www.kn.lt 
Kontaktinis asmuo: Jonas Lenkšas (Finansų direktorius), 8 694 80594, j.lenksas@kn.lt

Dokumentai

Dokumentai

2020
Vasaris
2018
Gruodis
2012
Gegužė

Prospektas lt, 11 MB

Vertybiniai popieriai

Akcijos
Obligacijos
Fondai

Rinkos informacija

Statistika
Prekyba
Indeksai
Aukcionai

Reguliavimas

Taisyklės ir nuostatos
Priežiūra

Kaip pradėti

Įmonėms
Investuotojams
Nariams
First North sertifikuotiems PATARĖJAMS

Naujienos

Nasdaq naujienos
Emitento naujienos
Kalendorius

Apie mus

Nasdaq Baltijos rinkoje
Biurai