TULEVIKUEESMÄRGID

Kuni 1996. aastani tegutses EMV peamiselt Eestis. Igal aastal on siiski Venemaal teostatud paar väiksemat projekti, et jälgida sealse turu arengut.

Seoses tütarettevõtete asutamisega Saksamaal ja Lätis 1996. aastal loodab EMV tugevdada oma positsiooni väljaspool Eestit. Läti ja Leedu ehitusturg on Eestiga võrreldes vähem arenenud, kuid nõudlus ehitustöödele kasvab. EMV loodab saavutada nimetatud turgudel edu kuna kohalikud ehitusettevõtted ei oma kogemusi ja teadmisi rahvusvahelistes võistupakkumistes osalemiseks.

Saksamaa tütarettevõtte loomise äriidee - Eestis valmistatud väikemajade püstitamine- peamiseks aluseks on hinna ja kulude konkurentsieelis võrreldes kohalike pakkumistega.

Eesti ehitusturul on EMV eesmärgiks säilitada liidripositsioon suuremahuliste infrastruktuuri projektide teostajana. Kavandatud on tugevdada ettevõtte positsiooni kõrge viimistlusastmega projektide teostajana ning laiendada tegevust sildade ja teedeehituse alal.

1997. aasta kavandatud investeeringute kogumaht on 34 miljonit krooni, millest suurimad investeeringud on betoonitööstuse arendamiseks 9 miljonit krooni, vananenud masinate ja seadmete väljavahetamiseks 11 miljonit krooni, Madara 27 asuva administratsioonihoone ja Jüri tootmisbaasi remondiks ning uute soojakute ostuks kokku 6 miljonit krooni. Ülejäänud investeeringud 8 miljoni krooni ulatuses on kavandatud inventari ja arvutustehnika soetamiseks. Tütarettevõtete investeeringute kogumaht 1997. aastaks on 16 miljonit krooni, millest suurim investeering on AS EMV Soilmec puurimisseadme soetamine väärtuses 13 miljonit krooni.

Vastavalt 1997. aasta eelarvele prognoosib EMV konsolideeritud netokäibeks 480 miljonit krooni ja puhaskasumiks 22 miljonit krooni.