BlueOrange Bank kļūst par First North Sertificēto konsultantu

Rīga, Nasdaq Baltijas tirgus, 2018. gada 6. februāris – Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) paziņo, ka ar 6. februāri BlueOrange Bank kļūst par Sertificēto konsultantu First North tirgū Latvijā.
 
BlueOrange Bank konsultēs uzņēmumus, kuri vēlas iekļaut savus vērtspapīrus tirdzniecībai Nasdaq organizētajā Baltijas alternatīvajā tirgū First North. Sertificētā konsultanta uzdevums ir sniegt uzņēmumam nepieciešamo atbalstu sagatavošanās procesā, kā arī vēlāk nodrošināt, lai uzņēmums izpilda First North noteikumu prasības.

“Ir liels prieks redzēt, kā BlueOrange Bank aktīvi strādā un dod savu pienesumu kapitāla tirgus attīstībai Latvijā. Esmu pārliecināta, ka viņu zināšanas un pieredze būs noderīgas augošiem uzņēmumiem ceļā uz First North, lai piesaistītu izaugsmes kapitālu un paplašinātu savu atpazīstamību,” uzsvēra Nasdaq Riga valdes locekle Liene Dubava.

“BlueOrange papildus klasiskiem bankas pakalpojumiem specializējas finanšu konsultāciju un investīciju piesaistē Baltijas kapitāla tirgū. Bankai un tās speciālistiem ir vairāk nekā piecpadsmit gadu pieredze parāda vērtspapīru darījumu organizēšanā gan slēgtu emisiju, gan regulētā tirgū iekļautu obligāciju veidā. Klientiem varam piedāvāt pilnu pakalpojuma ciklu – no uzņēmuma sagatavošanas kapitāla tirgum līdz pārrunām ar investoriem un vērtspapīru iekļaušanu biržas sarakstos,” pauda BlueOrange Bank valdes loceklis Jānis Dubrovskis. “Esam gandarīti, ka BlueOrange kļūst par pirmo banku Latvijā, kas jau sertificēta konsultanta statusā varēs sniegt pakalpojumus First North tirgū. Abiem bankas speciālistiem - Edmundam Antufjevam un Igoram Petrovam ir ilggadēja pieredze kapitāla tirgus jautājumos, kas palīdz Baltijas uzņēmumiem izvēlēties piemērotākos risinājumus investīciju piesaistē.”

Nasdaq Baltijas alternatīvais tirgus First North sniedz iespējas augošiem uzņēmumiem piesaistīt kapitālu attīstībai un veicināt savu atpazīstamību. Salīdzinot ar regulētā tirgus prasībām, alternatīvā tirgus prasības ir mērenākas, tādējādi augošiem uzņēmumiem ir vieglāk kļūt publiskiem.

Sertificētā konsultanta statuss tiek piešķirts uzņēmumiem ar atbilstošu pieredzi biznesa konsultāciju vai finanšu starpniecības jomā. Pilns First North Sertificēto konsultantu saraksts pieejams biržas mājaslapā: nasdaqbaltic.com.


 
Par AS BlueOrange Bank
BlueOrange Bank ir starptautiska, tehnoloģiski attīstīta finanšu institūcija, kas sniedz visplašāko finanšu pakalpojumu klāstu privātpersonām un korporatīvajiem klientiem visā pasaulē. Banka ir orientēta uz nepārtrauktu inovatīvu risinājumu attīstību, vienlaikus saglabājot klientu individuālo servisu.

Par First North
First North ir alternatīvais vērtspapīru tirgus, kuru organizē un pārvalda Nasdaq Ziemeļvalstu un Baltijas biržas. Alternatīvajam tirgum nav Eiropas Savienības regulētā vērtspapīru tirgus statusa. First North tirgū iekļautajiem uzņēmumiem ir jāievēro First North noteikumi un uz tiem neattiecas prasības, kas noteiktas regulētajam vērtspapīru tirgum. Investīcijas alternatīvajā tirgū var nest lielāku peļņu, taču investīciju riska pakāpe First North ir augstāka, jo uzņēmumiem alternatīvajā tirgū tiek izvirzītas mērenākas iekļaušanas un informācijas atklāšanas prasības nekā regulētajā tirgū iekļautajiem uzņēmumiem.

Par Nasdaq
Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) ir pasaulē vadošā biržu kompānija, kas sniedz tirdzniecības iespējas investoriem, kotēšanās iespējas uzņēmumiem un nodrošina biržu tehnoloģijas. Ar daudzpusīgiem risinājumiem Nasdaq dod iespēju klientiem plānot, optimizēt un īstenot biznesa vīziju ar pārliecību, izmantojot pārbaudītas tehnoloģijas, kas nodrošina caurspīdīgumu un ieskatu mūsdienu globālo kapitāla tirgu virzībai. Nasdaq ir pirmās elektroniskās biržas izveidotāja pasaulē, tās izstrādātās biržu tehnoloģijas nodrošina pakalpojumus vairāk nekā 90 biržās 50 valstīs un aptuveni 1 no 10 pasaules vērtspapīru darījumiem. Nasdaq grupas biržās kotējas 3 900 kompānijas, kuru kopējā tirgus kapitalizācija ir aptuveni 13 triljoni ASV dolāru. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet business.nasdaq.com.

Nasdaq Copenhagen, Nasdaq Helsinki, Nasdaq Iceland, Nasdaq Riga, Nasdaq Stockholm, Nasdaq Tallinn, Nasdaq Vilnius, Nasdaq Clearing un Nasdaq Broker Services ir zīmola nosaukumi regulētajiem tirgiem, ko pārvalda: Nasdaq Copenhagen A/S, Nasdaq Helsinki Ltd., Nasdaq Iceland hf., Nasdaq Riga AS, Nasdaq Stockholm AB, Nasdaq Tallinn AS, AB Nasdaq Vilnius, Nasdaq Clearing AB, Nasdaq Broker Services AB. Nasdaq Nordic ir vienots nosaukums, ko lieto, lai apzīmētu Nasdaq Copenhagen, Nasdaq Helsinki, Nasdaq Iceland un Nasdaq Stockholm kopīgo piedāvājumu.

Nasdaq Baltijas tirgus ir vienots nosaukums, ko lieto, lai apzīmētu biržu Nasdaq Tallinn, Nasdaq Riga un Nasdaq Vilnius, kā arī Nasdaq CSD centrālo vērtspapīru depozitāriju Baltijā kopīgo piedāvājumu. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet nasdaqbaltic.com.

Brīdinājums par paziņojumiem, kas vērsti uz nākotni
Informācija, kas šeit tiek sniegta, satur uz nākotni vērstus paziņojumus, kas ietver virkni risku un neskaidrību. Nasdaq brīdina, ka jebkura uz nākotni vērsta informācija negarantē, ka nākotnē šādi rādītāji tiks sasniegti, un faktiskos rezultātus var ietekmēt no Nasdaq neatkarīgi apstākļi. Nasdaq neuzņemas nekādu pienākumu publiski atjaunināt jebkuru uz nākotni vērstu paziņojumu.

Mediju kontakti:
Dace Bulte
+371 67 212 431
dace dot bulte at nasdaq dot com