Nasdaq sveic EfTEN Real Estate Fund Baltijas Oficiālajā sarakstā

Rīga/Tallina/Viļņa, Nasdaq Baltijas tirgus, 2017. gada 1. decembrī – Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) informē, ka EfTEN Real Estate Fund III AS (emitenta kods: EFT1T) akcijas šodien, 1. decembrī tika iekļautas Nasdaq Tallinn Baltijas Oficiālajā sarakstā.

EfTEN Real Estate Fund III AS ir Baltijas komerciālā nekustamā īpašuma ieguldījumu fonds, kurš iegulda naudas plūsmu ģenerējošos nekustamā īpašuma objektos, un galvenokārt paredzēts privātiem ieguldītājiem. Fondu pārvalda EfTEN Capital, lielākais nekustamā īpašuma ieguldījumu pārvaldītājs Baltijas valstīs.

„EfTEN akciju nonākšana biržā bija ļoti labi organizēta. Jau pirms vairākiem gadiem uzņēmums publiski paziņoja par savām ambīcijām kotēties. Viņi turēja savu solījumu, un rezultāts ir ļoti iepriecinošs: pieprasījums pārsniedza piedāvājumu vairāk nekā piecas reizes, piesaistot vairāk kā 1800 investorus,” pauda Nasdaq Tallinn valdes priekšsēdētājs Kaarel Ots. „Ir liels gandarījums redzēt, ka tādi uzņēmumi kā EfTEN izmanto biržu, un ir patiess prieks sveikt viņus Baltijas Oficiālajā sarakstā.”

EfTEN Real Estate Fund III AS akciju kotācija biržā tiek uzsākta pēc uzņēmuma akciju publiskā piedāvājuma, kas noslēdzās 2017. gada 10. novembrī. EfTEN Real Estate Fund III AS piedāvāja līdz 337 272 jaunām parastajām akcijām, no kurām 87 272 akcijas tika piedāvātas fonda pārvaldītājam (EfTEN Capital AS) un 250 000 jaunās akcijas – visām Igaunijas fiziskajām un juridiskajām personām. Piedāvājuma cena par vienu piedāvāto akciju bija 14 EUR. Kopā tika parakstītas 1 502 930 akcijas 21 041 020 eiro apmērā un saņemti 1 833 parakstīšanās paziņojumi. Visām Igaunijas fiziskajām un juridiskajām personām publiski piedāvāto 250 000 akciju pieprasījums pārsniedza piedāvājumu 5,7 reizes.

Ieņēmumi no akciju emisijas galvenokārt tiks izmantoti jaunās Hortes dārzkopības rūpnīcas attīstīšanai un būvniecībai Tallinā, kā arī DSV loģistikas centra rekonstrukcijas pabeigšanai Rīgā.

„Iekļaujot EfTEN Real Estate Fund III AS akcijas biržas sarakstā, mēs esam turējuši doto solījumu. 2015. gadā, kad izveidojām fondu, mēs investoriem solījām turpmāko trīs gadu laikā iekļaut fondu sarakstā,” uzsvēra EfTEN Real Estate Fund III valdes loceklis un EfTEN Capital izpilddirektors Viljar Arakas. „Publiskā piedāvājuma apjoms bija diezgan neliels, kas izraisīja pieprasījumu lielāku, nekā bija piedāvājums. Pastāvīgi augošais Baltijas valstu komerciālā nekustamā īpašuma cenu līmenis apgrūtina jaunu, mūsu konservatīvajai ieguldījumu politikai atbilstošu investīciju objektu atrašanu. Tādēļ arī piesaistām tik daudz kapitāla, cik vajadzīgs, nevis tik daudz, cik iespējams.”

EfTEN Real Estate Fund III AS ir 2015. gadā dibināts publisks slēgts alternatīvo ieguldījumu fonds, kurš iegulda naudas plūsmu ģenerējošos nekustamā īpašuma objektos Baltijas valstīs. Pēc fonda iekļaušanas biržas sarakstā, tas kļuvis beztermiņa (t.i., „evergreen”). Fonda dividenžu politika nosaka, ka 80% no brīvās naudas plūsmas tiks izmaksāti dividendēs.

Par Nasdaq
Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) ir pasaulē vadošā biržu kompānija, kas sniedz tirdzniecības iespējas investoriem, kotēšanās iespējas uzņēmumiem un nodrošina biržu tehnoloģijas. Ar daudzpusīgiem risinājumiem Nasdaq dod iespēju klientiem plānot, optimizēt un īstenot biznesa vīziju ar pārliecību, izmantojot pārbaudītas tehnoloģijas, kas nodrošina caurspīdīgumu un ieskatu mūsdienu globālo kapitāla tirgu virzībai. Nasdaq ir pirmās elektroniskās biržas izveidotāja pasaulē, tās izstrādātās biržu tehnoloģijas nodrošina pakalpojumus vairāk nekā 90 biržās 50 valstīs un aptuveni 1 no 10 pasaules vērtspapīru darījumiem. Nasdaq grupas biržās kotējas aptuveni 3 900 kompānijas, kuru kopējā tirgus kapitalizācija ir aptuveni 12 triljoni ASV dolāru. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet business.nasdaq.com.

Nasdaq Copenhagen, Nasdaq Helsinki, Nasdaq Iceland, Nasdaq Riga, Nasdaq Stockholm, Nasdaq Tallinn, Nasdaq Vilnius, Nasdaq Clearing un Nasdaq Broker Services ir zīmola nosaukumi regulētajiem tirgiem, ko pārvalda: Nasdaq Copenhagen A/S, Nasdaq Helsinki Ltd., Nasdaq Iceland hf., Nasdaq Riga AS, Nasdaq Stockholm AB, Nasdaq Tallinn AS, AB Nasdaq Vilnius, Nasdaq Clearing AB, Nasdaq Broker Services AB. Nasdaq Nordic ir vienots nosaukums, ko lieto, lai apzīmētu Nasdaq Copenhagen, Nasdaq Helsinki, Nasdaq Iceland un Nasdaq Stockholm kopīgo piedāvājumu.

Nasdaq Baltijas tirgus ir vienots nosaukums, ko lieto, lai apzīmētu biržu Nasdaq Tallinn, Nasdaq Riga un Nasdaq Vilnius, kā arī Nasdaq CSD centrālo vērtspapīru depozitāriju Baltijā kopīgo piedāvājumu. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet nasdaqbaltic.com.

Brīdinājums par paziņojumiem, kas vērsti uz nākotni
Informācija, kas šeit tiek sniegta, satur uz nākotni vērstus paziņojumus, kas ietver virkni risku un neskaidrību. Nasdaq brīdina, ka jebkura uz nākotni vērsta informācija negarantē, ka nākotnē šādi rādītāji tiks sasniegti, un faktiskos rezultātus var ietekmēt no Nasdaq neatkarīgi apstākļi. Nasdaq neuzņemas nekādu pienākumu publiski atjaunināt jebkuru uz nākotni vērstu paziņojumu.


Mediju kontakti:
Dace Bulte
+371 67 212 431
dace dot bulte at nasdaq dot com