Nasdaq sveikina MADARA Cosmetics First North rinkoje

Ryga/Talinas/Vilnius, Nasdaq Baltijos rinka, 2017 m. lapkričio 10 d. – Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) praneša, kad vertybinių popierių birža „Nasdaq Riga“ šiandien į Nasdaq Baltijos „First North“ alternatyviąją rinką įtraukia Latvijos paslaugų sektoriaus bendrovės „Madara Cosmetics“ (biržos simbolis: MDARA) akcijas. Tai yra antroji bendrovė šiais metais, kurios akcijos įtraukiamos į Nasdaq Baltijos „First North“ alternatyviąją rinką.

Bendrovė „MADARA Cosmetics”, žengdama į kapitalo rinką, skelbė pirminį viešąjį akcijų siūlymą (angl. IPO) investuotojams, kuris baigėsi lapkričio 3 d. Per viešą aukcioną akcijų paklausa pranoko pasiūlą 2.6 kartus. Visos natūralios kosmetikos gamintojos „MADARA Cosmetics” akcijos, pritrauktos IPO metu, įtraukiamos į Baltijos “First North” alternatyviąją rinką.

Bendrovė „MADARA Cosmetics”, šiuo metu lyderiaujanti natūralios kosmetikos gamybos sektoriuje Latvijoje, įsteigta 2016 – aisiais metais. Įmonės vadovai šiemet ir praėjusiais metais pateko tarp dešimties sėkmingiausių verslo lyderių Latvijoje. „MADARA Cosmetics”, vystydama savo produktų liniją, siekia aukščiausių kokybės standartų, todėl visi produktai yra gaminami ypatingomis sąlygomis jų pačių įkurtose laboratorijose. Bendrovė yra įgijusi ECOSERT sertifikatą, nurodantį organišką gaminio sudėtį, produktai taip pat gaminami pagal GMP, ISO standartus. Bendrovė taiko įvairius laboratorinius tyrimus ir diegia pažangiausias technologijas. Daugiau informacijos apie įmonę: madaracosmetics.lv/investors/

„Pirminio viešojo akcijų siūlymo procesas dar kartą patvirtino, jog einame teisingu keliu. Žengdami į kapitalo rinką, atverčiame naują puslapį bendrovės veiklos istorijoje. Šis sprendimas mums padės greičiau įgyvendinti užsibrėžtus veiklos tikslus ir pereiti į kitą bendrovės valdymo lygį. Džiaugiamės investuotojams atsiveriančiomis galimybėmis įsitraukti į bendrovės veiklą ir ilgalaikėje perspektyvoje kurti pridėtinę vertę”, – sako Uldis Iltners, „MADARA Cosmetics” vadovas.

„MADARA Cosmetics” yra inovatyvi bendrovė, užsibrėžusi įgyvendinti ambicingus plėtros planus. Įmonės debiutas kapitalo rinkoje yra įspūdingas – bendrovė, sėkmingai išplatinusi akcijas IPO metu, pritraukė 700 investuotojų. Tai yra svarus kokybės ženklas, pradedant įmonės veiklos istoriją kapitalo rinkoje”,– sako Daiga Auziņa-Melalksne, Nasdaq Baltijos rinkos vertybinių popierių biržų paslaugų padalinio ir „Nasdaq Riga” vadovė. „Sveikiname „MADARA Cosmetics”, tvirtai žengiant pirmuosius žingsnius kapitalo rinkoje. Džiaugiamės, jog latviško kapitalo bendrovė pasirinko „Nasdaq Riga” ir Baltijos kapitalo rinką savo plėtros planams įgyvendinti”.

„Matome, jog vis daugiau mažų ir vidutinių įmonių, institucinių ir mažmeninių investuotojų domisi Baltijos kapitalo rinkos teikiamomis galimybėmis, viena jų – „Madara Cosmetics”. Tai yra pirmasis „Nasdaq Riga” biržoje vykęs IPO, kurio metu pritrauktos akcijos įtraukiamos į „First North” alternatyviąją rinką. Tai įrodymas, jog Latvijos bendrovės, turinčios ambicingų investicinių planų, pasitelkdamos skaidrumo ir kitus kapitalo rinkos teikiamus privalumus, sėkmingai pritraukia lėšų per viešą vertybinių popierių rinką. Be to, šie žingsniai leidžia didinti įmonės veiklos žinomumą tarptautinėje arenoje”, – pastebi Ivars Bergmanis, „LHV Bank” Institucinių investuotojų rinkų vadovas, organizavęs „Madara Cosmetics” IPO.

„LHV Bank” yra paskirtas „Madara Cosmetics” sertifikuotu patarėju „First North” rinkai, be to, teiks rinkos formavimo paslaugą.
 

Apie Nasdaq First North alternatyviąją rinką
Nasdaq Baltijos alternatyvioji „First North“ rinka skirta mažoms ir vidutinėms įmonėms, siekiančioms pasinaudoti vertybinių popierių rinkos teikiamais privalumais bei pritraukti kapitalo. Norinčioms patekti į „First North“, įmonėms nėra taikomi griežti reguliuojamosios rinkos informacijos atskleidimo reikalavimai. „First North“ bendrovių akcijomis prekiaujama toje pačioje prekybos sistemoje kaip ir įmonių, įtrauktų į Baltijos Oficialųjį prekybos sąrašą, todėl „First North“ bendroves mato tie patys rinkos dalyviai ir investuotojai. Sertifikuoto patarėjo užduotis - padėti bendrovėms ateiti į „First North“ rinką bei vėliau nuolatos prižiūrėti, kad įmonės laikytųsi visų „First North“ rinkoje taikomų reikalavimų.

Nasdaq „First North“ alternatyviąją rinką prižiūri vertybinių popierių biržos, sertifikuoti patarėjai bei Lietuvos bankas. Alternatyvioji rinka „First North“ tinka visų verslo šakų ir bet kokio dydžio įmonėms. Buvimas „First North“gali tapti pirmuoju žingsniu vertybinių popierių biržos link. „First North“ bendrovėms yra taikomi mažesni teisiniai reikalavimai, investavimo rizika alternatyviojoje rinkoje gali būti didesnė negu reguliuojamoje, tačiau tai gali reikšti didesnę investicijų grąžą.


Apie Nasdaq
Nasdaq (NASDAQ: NDAQ) – didžiausia vertybinių popierių prekybos technologijų, vertybinių popierių kotiravimo ir informacijos paslaugų tiekėja visuose šešiuose žemynuose. Nasdaq paslaugų portfelyje – diversifikuoti sprendimai, leidžiantys klientams planuoti ir optimizuoti verslą, įgyvendinti verslo vizijas. Nasdaq technologijos – nepamainomas skaidrumą ir supratimą šiuolaikinėse pasaulio kapitalo rinkose užtikrinantis instrumentas. Nasdaq – tai pirmoji elektroninė vertybinių popierių birža pasaulyje, šiuo metu 50 šalyse valdanti 90 biržų, kuriose sudaromas maždaug vienas iš dešimties vertybinių popierių sandorių pasaulyje. Nasdaq kotiruojama daugiau kaip 3900 bendrovių, kurių rinkos kapitalizacija viršija 12 trilijonų JAV dolerių. Daugiau informacijos: business.nasdaq.com.

Nasdaq Baltijos rinka – tai bendras Nasdaq Tallinn, Nasdaq Riga ir Nasdaq Vilnius rinkų, taip pat ir Nasdaq CSD siūlomų bendrų produktų bei paslaugų pavadinimas. Daugiau apie Nasdaq Baltijos rinką: nasdaqbaltic.com.


Įspėjamasis pranešimas
Informacijoje, pateiktoje šiame pranešime spaudai, yra į ateitį nukreiptų pareiškimų, kurie nėra aiškiai apibrėžti ir yra susiję su įvairiomis rizikomis. Nasdaq įspėja, kad bet kokia į ateitį nukreipta informacija negali būti laikoma garantija dėl bet kokių ateities rezultatų pasiekimo, ir Nasdaq nekontroliuoja veiksnių, kurie gali paveikti tokius faktinius rezultatus. Nasdaq neprisiima jokios atsakomybės viešai atskleisti bet kokių į ateitį nukreiptų pareiškimų.

KONTAKTAI ŽINIASKLAIDAI
Daiva Taučkėlaitė
+ 370 62055127
daiva.tauckelaite@nasdaq.com