Nasdaq sveikina ALTUM Baltijos rinkoje

 Ryga/Talinas/Vilnius, Nasdaq Baltijos rinka, 2017 m. spalio 24 d. - Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) praneša, kad vertybinių popierių birža „Nasdaq Riga“ nuo šių metų spalio 24 d. į Baltijos skolos vertybinių popierių sąrašą įtraukia valstybės valdomos verslo finansavimo bendrovės „ALTUM" (biržos simbolis: ALTM) obligacijas.

„ALTUM" yra valstybės valdoma verslo finansavimo bendrovė, skatinanti verslo augimą ir konkurencingumą. Įmonė siekia būti aktyviu verslo finansavimo partneriu ir užtikrinti valstybės pagalbą finansuodama įvairius verslo sektorius, suteikdama paskolas, kredito garantijas bei investuodama į rizikos kapitalo fondus. „ALTUM" įgyvendina ir vysto įvairias valstybines verslumo skatinimo priemones, kurios yra alternatyva privačių finansų institucijų teikiamoms finansavimo galimybėms. Bendrovės „ALTUM" pagrindiniai akcininkai - Latvijos Ekonomikos, Finansų ir Žemės ūkio ministerijos. Tarptautinė reitingų agentūra Moody’s bendrovei „ALTUM" suteikė stabilų Baa1 investicinį reitingą. Daugiau informacijos apie bendrovę galite rasti čia: altum.lv/en/.

„ALTUM" obligacijų emisijos dydis – 20 mln. eurų, metinė palūkanų norma – 1.3%. Palūkanos bus išmokamos kiekvienais metais, spalio 17 dieną. Obligacijos bus išperkamos 2024 metų spalio 17 dieną. AB SEB bankas organizavo šios obligacijų emisijos platinimą.

„Sveikiname „ALTUM", Latvijos valstybės valdomą verslo finansavimo bendrovę, „Nasdaq Riga“ biržoje. Tikime, jog naujojo emitento „ALTUM" atėjimas į kapitalo rinką suteiks reikšmingos pridėtinės vertės šiuo metu sparčiai augančiai Baltijos skolos vertybinių popierių rinkai”, – sako Daiga Auziņa-Melalksne, Nasdaq Baltijos rinkos vertybinių popierių biržų paslaugų padalinio ir „Nasdaq Riga” vadovė. Džiaugiamės, jog verslo finansavimo bendrovė „ALTUM" pasitelkia Baltijos skolos vertybinių popierių rinką savo plėtros planams įgyvendinti. Esame pasirengę bendrovei suteikti visas galimybes, kurias teikia kapitalo rinka, viena jų – bendrovės veiklos žinomumas Baltijos regione”.

„ALTUM” yra pirmoji valstybės valdoma verslo finansavimo institucija Centrinėje ir Rytų Europoje, platinusi žaliąsias obligacijas. Šios obligacijų emisijos paklausa pranoko pasiūlą 6,5 karto. Daugiausiai žaliųjų obligacijų įsigijo investuotojai iš Latvijos, Lietuvos, Estijos. Tai dar kartą patvirtina, jog obligacijų emisija platinta tinkamu laiku, o kapitalo rinkos dalyviai domisi investavimo galimybėmis į „žaliuosius” vertybinius popierius. Pritrauktos lėšos bus panaudotos įgyvendinti socialinės atsakomybės iniciatyvas Latvijoje, suteiks daugiau galimybių bendrovei diversifikuoti verslo finansavimo galimybes bei prisidėti prie Baltijos skolos vertybinių popierių rinkos plėtojimo”, – sako Reinis Bērziņš, bendrovės „ALTUM" vadovas.

„Per pakankamai trumpą laiką „ALTUM" įrodė esanti stipri bendrovė su aiškia ateities vizija. Bendrovės žaliųjų obligacijų platinimas, siekiant išplėsti finansavimo galimybes verslui, buvo kertinis veiksnys, lėmęs, jog Latvijos Garantijų Agentūra (angl. Latvian Guarantee Agency) ir Regionų plėtros fondas (angl. Rural Development Fund) susijungė į vieną bendrovę „ALTUM". Jos veikla pateisino rinkos dalyvių lūkesčius. Sėkmingas bendrovės „ALTUM" obligacijų emisijos išplatinimas bei šių vertybinių popierių įtraukimas į biržą žymi svarbų etapą, vystant Latvijos kapitalo rinką. Be to, tai siunčia teigiamą signalą ir užsienio rinkoms”, – pažymi Kaspars Āboliņš, Latvijos Respublikos iždo vadovas.

Apie Nasdaq

Nasdaq (NASDAQ: NDAQ) – didžiausia vertybinių popierių prekybos technologijų, vertybinių popierių kotiravimo ir informacijos paslaugų tiekėja visuose šešiuose žemynuose. Nasdaq paslaugų portfelyje – diversifikuoti sprendimai, leidžiantys klientams planuoti ir optimizuoti verslą, įgyvendinti verslo vizijas. Nasdaq technologijos – nepamainomas skaidrumą ir supratimą šiuolaikinėse pasaulio kapitalo rinkose užtikrinantis instrumentas. Nasdaq – tai pirmoji elektroninė vertybinių popierių birža pasaulyje, šiuo metu 50 šalyse valdanti 90 biržų, kuriose sudaromas maždaug vienas iš dešimties vertybinių popierių sandorių pasaulyje. Nasdaq kotiruojama daugiau kaip 3900 bendrovių, kurių rinkos kapitalizacija viršija 12 trilijonų JAV dolerių. Daugiau informacijos: business.nasdaq.com.

Nasdaq Baltijos rinka – tai bendras Nasdaq Tallinn, Nasdaq Riga ir Nasdaq Vilnius rinkų, taip pat ir Nasdaq CSD siūlomų bendrų produktų bei paslaugų pavadinimas. Daugiau apie Nasdaq Baltijos rinką: nasdaqbaltic.com.

Įspėjamasis pranešimas

Informacijoje, pateiktoje šiame pranešime spaudai, yra į ateitį nukreiptų pareiškimų, kurie nėra aiškiai apibrėžti ir yra susiję su įvairiomis rizikomis. Nasdaq įspėja, kad bet kokia į ateitį nukreipta informacija negali būti laikoma garantija dėl bet kokių ateities rezultatų pasiekimo, ir Nasdaq nekontroliuoja veiksnių, kurie gali paveikti tokius faktinius rezultatus. Nasdaq neprisiima jokios atsakomybės viešai atskleisti bet kokių į ateitį nukreiptų pareiškimų.