Nasdaq Baltijos rinka sveikina „United Partners Advisory” tapus sertifikuotu patarėju

Talinas/Riga/Vilnius, Nasdaq Baltijos rinka, spalio 13 diena, 2017 – Nasdaq (NDAQ) praneša, kad „United Partners Advisory OÜ“, Estijos finansinio konsultavimo bendrovei, suteikiamas sertifikuoto patarėjo statustas Nasdaq Baltijos rinkoje. Bendrovė teiks konsultacines paslaugas visose trijose Baltijos šalyse įmonėms, kurios planuoja žengti į Nasdaq Baltijos „First North“ alternatyviąją rinką.

Nasdaq Baltijos alternatyvioji „First North“ rinka skirta mažoms ir vidutinėms įmonėms, siekiančioms pasinaudoti vertybinių popierių rinkos teikiamais privalumais bei pritraukti kapitalo. Norinčioms patekti į „First North“, įmonėms nėra taikomi griežti reguliuojamosios rinkos informacijos atskleidimo reikalavimai. „First North“ bendrovių akcijomis prekiaujama toje pačioje prekybos sistemoje kaip ir įmonių, įtrauktų į Baltijos Oficialųjį prekybos sąrašą, todėl „First North“ bendroves mato tie patys rinkos dalyviai ir investuotojai. Sertifikuoto patarėjo užduotis - padėti bendrovėms ateiti į „First North“ rinką bei vėliau nuolatos prižiūrėti, kad įmonės laikytųsi visų „First North“ rinkoje taikomų reikalavimų.

„Džiaugiamės, jog alternatyviosios „First North“ rinkos teikiamas galimybes vis labiau įvertina ne tik smulkios ir vidutinės įmonės, bet ir finansinių paslaugų, konsultavimo įmonės, siekiančios tapti sertifikuotais patarėjais. Pastaruoju metu daug dėmesio skyrėme bendrovėms – siekiame, jog kuo daugiau augančių įmonių susipažintų su „First North“ alternatyviosios rinkos teikiamomis galimybėmis bei alternatyviais finansavimo šaltiniais“, – sako Karelas Otsas, „Nasdaq Tallinn“ valdybos pirmininkas. „Sertifikuoto patarėjo vaidmuo yra itin svarbus bendrovėms, žengiančioms pirmuosius žingsnius Baltijos kapitalo rinkoje. Prieš kelis mėnesius „United Partners“ buvo įtraukta į alternatyviosios rinkos prekybos sąrašus ir tai yra vienas iš papildomų veiksnių, leidžiančių tikėti, jog naujasis sertifikuotas patarėjas taps patikimu partneriu įmonėms, ieškančioms papildomų augimo galimybių „First North“ rinkoje“.

„Itin sėkmingai subalansuota „First North“ alternatyvosios rinkos ekosistema Švedijoje, pastebime, paskatino vis daugiau įmonių mūsų rinkoje iš naujo įvertinti būsimuosius planus žengti į kapitalo rinką. Kaimyninėje šalyje investavimo kultūra yra viena labiausiai išsivysčiusių, tad siekiame šią tendenciją paskleisti ir mūsų rinkoje“, – sako Glenas Madis, „United Partners Advisory“ ryšių su investuotojais vadovas. „First North“ alternatyvioji rinka – galimybė bendrovėms susikurti reputaciją kapitalo rinkoje, o ilgainiui tai gali tapti tramplinu šioms įmonėms žengti ir į reguliuojamąją rinką“.


Apie „United Partners Advisory”

Bendrovė „United Partners“ finansinio konsultavimo paslaugas įmonėms teikia nuo 2003 metų, taip pat konsultuoja startuolius, bendrovė aktyvi susijungimų ir įsigijimų rinkoje. Įmonės veiklos istorije – apie 70 sandorių, kurių bendra vertė siekia daugiau nei 700 mln. eurų.

Apie Nasdaq First North alternatyviąją rinką
Nasdaq „First North“ alternatyviąją rinką prižiūri vertybinių popierių biržos, sertifikuoti patarėjai bei Lietuvos bankas. Alternatyvioji rinka „First North“ tinka visų verslo šakų ir bet kokio dydžio įmonėms. Buvimas „First North“gali tapti pirmuoju žingsniu vertybinių popierių biržos link. „First North“ bendrovėms yra taikomi mažesni teisiniai reikalavimai, investavimo rizika alternatyviojoje rinkoje gali būti didesnė negu reguliuojamoje, tačiau tai gali reikšti didesnę investicijų grąžą.

Apie Nasdaq
Nasdaq (NASDAQ: NDAQ) – didžiausia vertybinių popierių prekybos technologijų, vertybinių popierių kotiravimo ir informacijos paslaugų tiekėja visuose šešiuose žemynuose. Nasdaq paslaugų portfelyje – diversifikuoti sprendimai, leidžiantys klientams planuoti ir optimizuoti verslą, įgyvendinti verslo vizijas. Nasdaq technologijos – nepamainomas skaidrumą ir supratimą šiuolaikinėse pasaulio kapitalo rinkose užtikrinantis instrumentas. Nasdaq – tai pirmoji elektroninė vertybinių popierių birža pasaulyje, šiuo metu 50 šalyse valdanti 90 biržų, kuriose sudaromas maždaug vienas iš dešimties vertybinių popierių sandorių pasaulyje. Nasdaq kotiruojama daugiau kaip 3900 bendrovių, kurių rinkos kapitalizacija viršija 12 trilijonų JAV dolerių. Daugiau informacijos: business.nasdaq.com.

Nasdaq Baltijos rinka – tai bendras Nasdaq Tallinn, Nasdaq Riga ir Nasdaq Vilnius rinkų, taip pat ir Nasdaq CSD siūlomų bendrų produktų bei paslaugų pavadinimas. Daugiau apie Nasdaq Baltijos rinką: nasdaqbaltic.com.

Įspėjamasis pranešimas
Informacijoje, pateiktoje šiame pranešime spaudai, yra į ateitį nukreiptų pareiškimų, kurie nėra aiškiai apibrėžti ir yra susiję su įvairiomis rizikomis. Nasdaq įspėja, kad bet kokia į ateitį nukreipta informacija negali būti laikoma garantija dėl bet kokių ateities rezultatų pasiekimo, ir Nasdaq nekontroliuoja veiksnių, kurie gali paveikti tokius faktinius rezultatus. Nasdaq neprisiima jokios atsakomybės viešai atskleisti bet kokių į ateitį nukreiptų pareiškimų.

KONTAKTAI ŽINIASKLAIDAI
Daiva Taučkėlaitė
+ 370 62055127
daiva.tauckelaite@nasdaq.com