United Partners Advisory kļūst par Baltijas First North Sertificēto konsultantu

Rīga/Tallina/Viļņa, Nasdaq Baltijas tirgus, 2017. gada 13. oktobrī – Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) paziņo, ka ar 13. oktobri Igaunijas finanšu konsultāciju kompānija United Partners Advisory kļūst par Baltijas Sertificēto konsultantu First North tirgū. Šī statusa iegūšana ļauj United Partners Advisory konsultēt potenciālos First North uzņēmumus visās trijās Baltijas valstīs.

Nasdaq Baltic First North ir alternatīvais tirgus, kas sniedz iespējas augošiem uzņēmumiem piesaistīt kapitālu attīstībai un veicināt savu atpazīstamību. Salīdzinot ar regulētā tirgus prasībām, alternatīvā tirgus prasības ir mērenākas, tādējādi augošiem uzņēmumiem ir vieglāk kļūt publiskiem. Sertificētā konsultanta uzdevums ir sniegt uzņēmumam atbalstu sagatavošanās procesā, kā arī vēlāk nodrošināt, lai uzņēmums izpilda First North noteikumu prasības.

"Priecājos, ka interese par First North tirgu ir pieaugusi gan starp uzņēmumiem, kuri vēlas nokļūt publiskajā tirgū, gan arī Sertificēto konsultantu vidū,” pauda Kaarel Ots, Nasdaq Tallinn vadītājs. "Pēdējā laikā mēs biržā īpašu uzmanību pievēršam tam, lai mazie un vidējie uzņēmumi būtu informēti par ieguvumiem, ko sniedz biržas alternatīvais tirgus First North. Te lielu lomu spēlē Sertificētie konsultanti, kuri palīdz uzņēmumiem spert pirmos soļus kapitāla tirgū. Esmu pārliecināts, ka United Partners, kas pavisam nesen arī paši mēroja ceļu uz First North, kļūs par izcilu konsultantu potenciālajiem First North uzņēmumiem.”

"Pateicoties vietējiem un globālajiem medijiem, kas atspoguļoja First North tirgus izaugsmi Zviedrijā, daudzi mūsu klienti sākuši interesēties par uzņēmuma kotēšanu. Mēs dzīvojam valstī ar visattīstītāko investīciju kultūru un vēlamies, lai uzņēmumu kotēšana kā tendence kļūst aktuāla arī šeit,” sacīja Glen Madis, United Partners Advisory Investoru attiecību nodaļas vadītājs. "First North sniedz lielisku iespēju vidēja izmēra uzņēmumiem piekļūt kapitāla tirgiem. Ja uzņēmums spēj veiksmīgi strādāt, tam, visticamāk, ir pozitīva ietekme arī uz publisko tēlu. Tāpat tirdzniecība First North tirgū sagatavo uzņēmumu potenciālajai kotēšanai biržas oficiālajā sarakstā.”

Sertificētā konsultanta statuss tiek piešķirts uzņēmumiem ar atbilstošu pieredzi biznesa konsultāciju vai finanšu starpniecības jomā. Pilns First North Sertificēto konsultantu saraksts pieejams biržas mājaslapā: nasdaqbaltic.com.

Par United Partners Advisory
United Partners sniedz finanšu konsultāciju pakalpojumus jau kopš 2003. gada, konsultējot vairāk nekā 70 uzņēmumus ar kopējo darījumu vērtību, kas pārsniedz 700 miljonus eiro. Kompānijas pakalpojumi ietver četrus darbības virzienus: uzņēmumu apvienošanās un pārņemšana (M&A), uzņēmumu finanšu vadība, citas konsultācijas un konsultāciju pakalpojumi jaunizveidotiem uzņēmumiem. United Partners galvenais birojs ir Igaunijā un caur sadarbības partneriem ir pārstāvēts arī Latvijā un Lietuvā.

Par First North
First North ir alternatīvais vērtspapīru tirgus, kuru organizē un pārvalda Nasdaq Ziemeļvalstu un Baltijas biržas. Alternatīvajam tirgum nav Eiropas Savienības regulētā vērtspapīru tirgus statusa. First North tirgū iekļautajiem uzņēmumiem ir jāievēro First North noteikumi un uz tiem neattiecas prasības, kas noteiktas regulētajam vērtspapīru tirgum. Investīcijas alternatīvajā tirgū var nest lielāku peļņu, taču investīciju riska pakāpe First North ir augstāka, jo uzņēmumiem alternatīvajā tirgū tiek izvirzītas mērenākas iekļaušanas un informācijas atklāšanas prasības nekā regulētajā tirgū iekļautajiem uzņēmumiem.

Par Nasdaq
Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) ir pasaulē vadošā biržu kompānija, kas sniedz tirdzniecības iespējas investoriem, kotēšanās iespējas uzņēmumiem un nodrošina biržu tehnoloģijas. Ar daudzpusīgiem risinājumiem Nasdaq dod iespēju klientiem plānot, optimizēt un īstenot biznesa vīziju ar pārliecību, izmantojot pārbaudītas tehnoloģijas, kas nodrošina caurspīdīgumu un ieskatu mūsdienu globālo kapitāla tirgu virzībai. Nasdaq ir pirmās elektroniskās biržas izveidotāja pasaulē, tās izstrādātās biržu tehnoloģijas nodrošina pakalpojumus vairāk nekā 90 biržās 50 valstīs un aptuveni 1 no 10 pasaules vērtspapīru darījumiem. Nasdaq grupas biržās kotējas aptuveni 3 900 kompānijas, kuru kopējā tirgus kapitalizācija ir aptuveni 12 triljoni ASV dolāru. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet business.nasdaq.com.

Nasdaq Baltijas tirgus ir vienots nosaukums, ko lieto, lai apzīmētu biržu Nasdaq Tallinn, Nasdaq Riga un Nasdaq Vilnius, kā arī Nasdaq CSD centrālo vērtspapīru depozitāriju Baltijā kopīgo piedāvājumu. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet nasdaqbaltic.com.

Brīdinājums par paziņojumiem, kas vērsti uz nākotni
Informācija, kas šeit tiek sniegta, satur uz nākotni vērstus paziņojumus, kas ietver virkni risku un neskaidrību. Nasdaq brīdina, ka jebkura uz nākotni vērsta informācija negarantē, ka nākotnē šādi rādītāji tiks sasniegti, un faktiskos rezultātus var ietekmēt no Nasdaq neatkarīgi apstākļi. Nasdaq neuzņemas nekādu pienākumu publiski atjaunināt jebkuru uz nākotni vērstu paziņojumu.

Mediju kontakti:
Dace Bulte
+371 67 212 431
dace dot bulte at nasdaq dot com