Nasdaq Nordic un Nasdaq Baltic biržas ievieš ESG pilotprogrammu

Stokholma, Rīga, Tallina, Viļņa, 2017. gada 29. augustā – Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) paziņo, ka tās Nasdaq Nordic un Nasdaq Baltic tirgū tagad būs pieejama vides, sociālās ilgtspējas un pārvaldības (Environmental, Social & Governance jeb ESG) pārskatu veidošanas pilotprogramma. Tā būs balstīta uz brīvprātīgo ESG ziņošanas ceļvedi, ko izveidoja Nasdaq biržas Stokholmā, Helsinkos, Kopenhāgenā, Islandē, Tallinā, Rīgā un Viļņā šī gada martā.

Runājot Nasdaq ESG Integrācijas samitā Stokholmā, Nasdaq Nordic prezidents Lauri Rosendahl teica: “Lai atbalstītu mūsu tirgu un lai tas spētu sasniegt kvalitatīvāku ESG ziņošanu, tādējādi arī uzlabojot tirgus efektivitāti, mēs aptaujājām mūsu kotētos uzņēmumus, investorus un citas ieinteresētās puses, lai uzzinātu viedokli par ESG pārskatu veidošanu. Brīvprātīgai līdzdalībai ir bijusi būtiska nozīme sasniegtajā rezultātā, tāpēc tagad mēs aicinām kotētos uzņēmumus Ziemeļvalstīs un Baltijā sākt izmantot ESG ziņošanas ceļvedi un sniegt savas atsauksmes mums.”
 
Evan Harvey, Nasdaq globālās ilgtspējas vadītājs: “Pilotprogramma būs atvērta vienu gadu, sākot ar 1. septembri, 10-16 līdzvērtīgiem uzņēmumiem dažādās attīstības stadijās, no dažādiem sektoriem un atrašanās vietām. Uzņēmumiem, kas piedalīsies šajā programmā, Nasdaq lūgs sniegt atsauksmes, lai varētu sagatavot ziņojumu, ko tālāk darītu pieejamu publiski. Šie uzņēmumi būs būtiski sadarbības partneri ceļā uz labu un efektīvu ESG ziņošanas prakses izveidi.”

ESG Integrācijas samitu, Ziemeļvalstu un Baltijas ilgtspējības pasākumu, rīko Nasdaq Stockholm. Pasākums ir piesaistījis vairāk kā 100 ievērojamus ESG profesionāļus un delegātus no kotētajiem uzņēmumiem, investorus, biržas pārstāvjus, kā arī regulējošās iestādes, lai kopīgi piedalītos diskusijās, kā sniegt savu ieguldījumu nākotnes labklājībā gan tirgum, gan visai pasaulei.
 
Lai uzzinātu vairāk par Nasdaq ESG ziņošanas ceļvedi un pilotprogrammu, rakstiet sustainability at nasdaq dot com. Apmeklējiet mājaslapu, lai lejuplādētu ESG ziņošanas ceļvedi.

Par Nasdaq 
Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) ir pasaulē vadošā biržu kompānija, kas sniedz tirdzniecības iespējas investoriem, kotēšanās iespējas uzņēmumiem un nodrošina biržu tehnoloģijas. Ar daudzpusīgiem risinājumiem Nasdaq dod iespēju klientiem plānot, optimizēt un īstenot biznesa vīziju ar pārliecību, izmantojot pārbaudītas tehnoloģijas, kas nodrošina caurspīdīgumu un ieskatu mūsdienu globālo kapitāla tirgu virzībai. Nasdaq ir pirmās elektroniskās biržas izveidotāja pasaulē, tās izstrādātās biržu tehnoloģijas nodrošina pakalpojumus vairāk nekā 90 biržās 50 valstīs un aptuveni 1 no 10 pasaules vērtspapīru darījumiem. Nasdaq grupas biržās kotējas aptuveni 3 900 kompānijas, kuru kopējā tirgus kapitalizācija ir aptuveni 12 triljoni ASV dolāru. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet business.nasdaq.com.
 
Nasdaq Copenhagen, Nasdaq Helsinki, Nasdaq Iceland, Nasdaq Riga, Nasdaq Stockholm, Nasdaq Tallinn, Nasdaq Vilnius, Nasdaq Clearing un Nasdaq Broker Services ir zīmola nosaukumi regulētajiem tirgiem, ko pārvalda: Nasdaq Copenhagen A/S, Nasdaq Helsinki Ltd., Nasdaq Iceland hf., Nasdaq Riga AS, Nasdaq Stockholm AB, Nasdaq Tallinn AS, AB Nasdaq Vilnius, Nasdaq Clearing AB, Nasdaq Broker Services AB. Nasdaq Nordic ir vienots nosaukums, ko lieto, lai apzīmētu Nasdaq Copenhagen, Nasdaq Helsinki, Nasdaq Iceland un Nasdaq Stockholm kopīgo piedāvājumu. Nasdaq Baltijas tirgus ir vienots nosaukums, ko lieto, lai apzīmētu Nasdaq Tallinn, Nasdaq Riga un Nasdaq Vilnius un Nasdaq Baltijas centrālo vērtspapīru depozitāriju kopīgo piedāvājumu. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet nasdaqbaltic.com.
 
Brīdinājums par paziņojumiem, kas vērsti uz nākotni
Informācija, kas šeit tiek sniegta, satur uz nākotni vērstus paziņojumus, kas ietver virkni risku un neskaidrību. Nasdaq brīdina, ka jebkura uz nākotni vērsta informācija negarantē, ka nākotnē šādi rādītāji tiks sasniegti, un faktiskos rezultātus var ietekmēt no Nasdaq neatkarīgi apstākļi. Nasdaq neuzņemas nekādu pienākumu publiski atjaunināt jebkuru uz nākotni vērstu paziņojumu.
 
Mediju kontakti:
Dace Bulte
+371 67 212 431
dace dot bulte at nasdaq dot com