Nasdaq sveic Lietuvos energija zaļās obligācijas Baltijas tirgū

Rīga/Tallina/Viļņa, Nasdaq Baltijas tirgus, 2017. gada 26. jūlijā – Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) paziņo, ka enerģētikas koncerna Lietuvos energija (emitenta kods: LEGR) zaļās obligācijas 2017. gada 19. jūlijā tika iekļautas regulētajā tirgū – biržas Nasdaq Vilnius Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā.

Lietuvas valstij piederošais enerģētikas koncerna mātes uzņēmums Lietuvos energija emitēja zaļās obligācijas 300 miljonu eiro apmērā. Gada kupona likme ir 2%, bet dzēšanas termiņš ir 10 gadi. Obligācijas tika iekļautas gan Nasdaq Vilnius, gan Luksemburgas biržā. Emisijas rezultātā piesaistītie līdzekļi tiks izmantoti uzņēmuma videi draudzīgo un ilgtspējīgo projektu finansēšanai.

“Esam gandarīti sveikt Lietuvos energija Nasdaq Baltijas tirgū,” teica Saulius Malinauskas, Nasdaq Vilnius prezidents. “Lēmums iekļaut Lietuvos energija zaļās obligācijas Nasdaq Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā ir nozīmīgs notikums Baltijas kapitāla tirgū. Uzskatām, ka tas kalpos kā piemērs citiem valstij piederošiem uzņēmumiem, ka kapitāla tirgus sniedz iespējas uzņēmumiem finansēt savus attīstības plānus caur obligāciju un akciju emisijām.” 

Lietuvos energija zaļās obligācijas iegādājās institucionālie investori no Vācijas, Somijas, Francijas un Lietuvas.

“Šī veiksmīgā zaļo obligāciju debija palīdz stiprināt Lietuvos energija reputāciju un pierāda, ka esam uzticams un financiāli stabils uzņēmums,” saka Dalius Misiūnas, Lietuvos energija valdes priekšsēdētājs un vadītājs. “Piesaistītais kapitāls tiks izmantots lai finansētu tikai videi draudzīgus enerģētikas projektus. Šādi investori ne tikai iegūs finansiālu labumu, bet arī gandarījumu, ko sniedz ieguldījums atjaunojamās enerģijas attīstībā un energoefektivitātes palielināšanā.” 

Par enerģētikas koncernu Lietuvos energija
Lietuvas valstij piederošais Lietuvos energija koncerns ir viens no lielākajiem enerģētikas uzņēmumiem Baltijas valstīs. Uzņēmums nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un izplatīšanu, dabasgāzes tirdzniecību un izplatīšanu, kā arī ar elektrostaciju un tīklu būvi un uzturēšanu. Lietuvos energija koncerna akcionāra tiesības un pienākumus īsteno Lietuvas Republikas Finanšu ministrija.

Lietuvos energija koncernā ietilpst: Lietuvos Energijos Gamyba, AB, elektroenerģijas un siltuma ražotājs, AB Energijos Skirstymo Operatorius (ESO), elektroenerģijas un gāzes izplatītājs, UAB Energetikos Paslaugų ir Rangos Organizacija (EnePRO), UAB NT Valdos, UAB Energijos tiekimas, UAB LITGAS, UAB VAE SPB, UAB Duomenų logistikos centras, UAB Technologijų ir inovacijų centras, UAB Verslo aptarnavimo centras, VŠĮ Energetikų mokymo centras, UAB Energijos sprendimų centras, UAB Elektroninių mokėjimų agentūra, UAB Vilniaus kogeneracinė jėgainė, UAB Kauno kogeneracinė jėgainė, UAB EURAKRAS, Tuulueenergia OU, SIA Geton Energy, OU Geton Energy, GetOn Energy sp.z.o.o.

Par Nasdaq 
Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) ir pasaulē vadošā biržu kompānija. Tās pakalpojumi - tirdzniecības iespējas investoriem, kotēšanās iespējas uzņēmumiem un biržu tehnoloģijas – tiek sniegti sešos kontinentos. Ar daudzpusīgiem risinājumiem Nasdaq dod iespēju klientiem plānot, optimizēt un īstenot biznesa vīziju ar pārliecību, izmantojot pārbaudītas tehnoloģijas, kas nodrošina caurspīdīgumu un ieskatu mūsdienu globālo kapitāla tirgu virzībai. Nasdaq ir pirmās elektroniskās biržas izveidotāja pasaulē, tās izstrādātās biržu tehnoloģijas nodrošina pakalpojumus vairāk nekā 90 biržās 50 valstīs un aptuveni 1 no 10 pasaules vērtspapīru darījumiem. Nasdaq grupas biržās kotējas vairāk nekā 3 800 kompānijas, kuru kopējā tirgus kapitalizācija sasniedz 11 triljonus ASV dolāru. Nasdaq pakalpojumus izmanto vairāk nekā 18 000 korporatīvo klientu. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet business.nasdaq.com.

Nasdaq Copenhagen, Nasdaq Helsinki, Nasdaq Iceland, Nasdaq Riga, Nasdaq Stockholm, Nasdaq Tallinn, Nasdaq Vilnius, Nasdaq Clearing un Nasdaq Broker Services ir zīmola nosaukumi regulētajiem tirgiem, ko pārvalda: Nasdaq Copenhagen A/S, Nasdaq Helsinki Ltd., Nasdaq Iceland hf., Nasdaq Riga AS, Nasdaq Stockholm AB, Nasdaq Tallinn AS, AB Nasdaq Vilnius, Nasdaq Clearing AB, Nasdaq Broker Services AB. Nasdaq Nordic ir vienots nosaukums, ko lieto, lai apzīmētu Nasdaq Copenhagen, Nasdaq Helsinki, Nasdaq Iceland un Nasdaq Stockholm kopīgo piedāvājumu. Nasdaq Baltijas tirgus ir vienots nosaukums, ko lieto, lai apzīmētu Nasdaq Tallinn, Nasdaq Riga un Nasdaq Vilnius un Nasdaq Baltijas centrālo vērtspapīru depozitāriju kopīgo piedāvājumu. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet nasdaqbaltic.com.
 
Brīdinājums par paziņojumiem, kas vērsti uz nākotni
Informācija, kas šeit tiek sniegta, satur uz nākotni vērstus paziņojumus, kas ietver virkni risku un neskaidrību. Nasdaq brīdina, ka jebkura uz nākotni vērsta informācija negarantē, ka nākotnē šādi rādītāji tiks sasniegti, un faktiskos rezultātus var ietekmēt no Nasdaq neatkarīgi apstākļi. Nasdaq neuzņemas nekādu pienākumu publiski atjaunināt jebkuru uz nākotni vērstu paziņojumu.

Mediju kontakti:
Dace Bulte
+371 67 212 431
dace dot bulte at nasdaq dot com