Eversheds Sutherland Bitāns kļūst par Baltijas First North Sertificēto konsultantu

Rīga/Tallina/Viļņa, Nasdaq Baltijas tirgus, 2017. gada 10. jūlijā – Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) paziņo, ka ar 10. jūliju zvērinātu advokātu birojs Eversheds Sutherland Bitāns kļūst par Baltijas Sertificēto konsultantu First North tirgū. Šī statusa iegūšana ļauj Eversheds Sutherland Bitāns sniegt savus pakalpojumus un konsultēt potenciālos Nasdaq Baltic First North uzņēmumus visās trijās Baltijas valstīs.

Nasdaq Baltic First North ir alternatīvais tirgus, kur maziem un vidējiem uzņēmumiem piesaistīt kapitālu attīstībai. First North prasības ir zemākas, salīdzinot ar regulētā tirgus prasībām, tādējādi augošiem uzņēmumiem ir vieglāk kļūt publiskiem. Sertificētā konsultanta uzdevums ir sniegt uzņēmumam atbalstu sagatavošanās procesā, kā arī vēlāk nodrošināt, lai uzņēmums izpilda First North noteikumu prasības. 

“Pēdējos gados mūsu Baltijas Evershed Sutherland komanda ir bijusi aktīvs padomdevējs kapitāla tirgū. Esam bijuši plecu pie pleca ar dažādiem uzņēmumiem, kas ir meklējuši kapitāla piesaistes iespējas caur obligāciju un akciju kotāciju Nasdaq Baltic Regulētajā tirgū,” teica Agris Bitāns, Eversheds Sutherland Bitāns vadošais partneris. “Mērķtiecīgi strādājot kopā ar Nasdaq Riga, mēs saredzam First North vēl nerealizēto potenciālu. Šī brīža biznesa vide, kurā kapitāla pieaugums ir daļa no biznesa stratēģijas, ir priekšnosacījums alternatīvā tirgus attīstībai Baltijā un iespēja augošiem uzņēmumiem.”

“Mēs uzskatām, ka, saņemot Sertificētā konsultanta statusu, Eversheds Sutherland Bitāns spēs palīdzēt vēl vairāk maziem un augošiem uzņēmumiem, kas meklē izaugsmi un iespēju īstenot stratēģiskos plānus,” atzina Agris Bitāns.

“Esam gandarīti paplašināt sadarbību ar Evershed Sutherland komandu Baltijā un piešķirt Baltijas Sertificētā konsultanta statusu Latvijas birojam Eversheds Sutherland Bitāns,” teica Daiga Auziņa-Melalksne, Nasdaq Baltic Biržas pakalpojumu vadītāja. “Jau iepriekš Eversheds Sutherland Bitāns ir aktīvi strādājis pie kapitāla tirgus attīstības Latvijā. Advokātu biroja gūtā pieredze un kompetence būs noderīga tiem mērķtiecīgajiem uzņēmumiem, kas raugās First North virzienā, lai piesaistītu kapitālu attīstībai.”

Par Eversheds Sutherland
Eversheds Sutherland ir viens no lielākajiem globālo advokātu biroju tīkliem pasaulē, kas ir pārstāvēts visās Baltijas valstīs. Eversheds Sutherland Bitāns nodrošina pilna juridiskos risinājumus visās komercdarbībai būtiskajās prakses jomās. Komandai ir plaša pieredze finansējuma piesaistes, uzņēmumu pārņemšanas un apvienošanas, nekustamā īpašumu, intelektuālā īpašuma, iepirkumu un strīdu gadījumu jomās.

Eversheds Sutherland Bitāns ir daļa no Eversheds Sutherland globālās juridisko biroju apvienības ar 62 birojiem 30 valstīs, ar vairāk nekā 4,000 juridiskajiem profesionāļiem, kas sniedz augstas kvalitātes juridiskos pakalpojumus un ir atpazīstami ar augstas kvalitātes juridiskajiem pakalpojumiem, nozaru ekspertīzi, kā arī inovatīvajiem un pārdomātajiem risinājumiem. Eversheds Sutherland Baltijas valstīs ir pārstāvēts kā Eversheds Sutherland Bitāns Latvijā, Eversheds Sutherland Ots & Co Igaunijā un Eversheds Saladžius Lietuvā. Vairāk: www.eversheds-sutherland.com.

Par First North 
First North ir alternatīvais vērtspapīru tirgus, kuru organizē un pārvalda Nasdaq Ziemeļvalstu un Baltijas biržas. Alternatīvajam tirgum nav Eiropas Savienības regulētā vērtspapīru tirgus statusa. First North tirgū iekļautajiem uzņēmumiem ir jāievēro First North noteikumi un uz tiem neattiecas prasības, kas noteiktas regulētajam vērtspapīru tirgum. First North izvirzītās prasības ir mērenākas nekā Baltijas regulētajā vērtspapīru tirgū, tādēļ investīciju riska pakāpe First North ir augstāka. 

Par Nasdaq 
Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) ir pasaulē vadošā biržu kompānija. Tās pakalpojumi - tirdzniecības iespējas investoriem, kotēšanās iespējas uzņēmumiem un biržu tehnoloģijas – tiek sniegti sešos kontinentos. Ar daudzpusīgiem risinājumiem Nasdaq dod iespēju klientiem plānot, optimizēt un īstenot biznesa vīziju ar pārliecību, izmantojot pārbaudītas tehnoloģijas, kas nodrošina caurspīdīgumu un ieskatu mūsdienu globālo kapitāla tirgu virzībai. Nasdaq ir pirmās elektroniskās biržas izveidotāja pasaulē, tās izstrādātās biržu tehnoloģijas nodrošina pakalpojumus vairāk nekā 90 biržās 50 valstīs un aptuveni 1 no 10 pasaules vērtspapīru darījumiem. Nasdaq grupas biržās kotējas vairāk nekā 3 800 kompānijas, kuru kopējā tirgus kapitalizācija sasniedz 11 triljonus ASV dolāru. Nasdaq pakalpojumus izmanto vairāk nekā 18 000 korporatīvo klientu. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet business.nasdaq.com.
 
Nasdaq Copenhagen, Nasdaq Helsinki, Nasdaq Iceland, Nasdaq Riga, Nasdaq Stockholm, Nasdaq Tallinn, Nasdaq Vilnius, Nasdaq Clearing un Nasdaq Broker Services ir zīmola nosaukumi regulētajiem tirgiem, ko pārvalda: Nasdaq Copenhagen A/S, Nasdaq Helsinki Ltd., Nasdaq Iceland hf., Nasdaq Riga AS, Nasdaq Stockholm AB, Nasdaq Tallinn AS, AB Nasdaq Vilnius, Nasdaq Clearing AB, Nasdaq Broker Services AB. Nasdaq Nordic ir vienots nosaukums, ko lieto, lai apzīmētu Nasdaq Copenhagen, Nasdaq Helsinki, Nasdaq Iceland un Nasdaq Stockholm kopīgo piedāvājumu. Nasdaq Baltijas tirgus ir vienots nosaukums, ko lieto, lai apzīmētu Nasdaq Tallinn, Nasdaq Riga un Nasdaq Vilnius un Nasdaq Baltijas centrālo vērtspapīru depozitāriju kopīgo piedāvājumu. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet nasdaqbaltic.com.
 
Brīdinājums par paziņojumiem, kas vērsti uz nākotni
Informācija, kas šeit tiek sniegta, satur uz nākotni vērstus paziņojumus, kas ietver virkni risku un neskaidrību. Nasdaq brīdina, ka jebkura uz nākotni vērsta informācija negarantē, ka nākotnē šādi rādītāji tiks sasniegti, un faktiskos rezultātus var ietekmēt no Nasdaq neatkarīgi apstākļi. Nasdaq neuzņemas nekādu pienākumu publiski atjaunināt jebkuru uz nākotni vērstu paziņojumu.

Mediju kontakti:
Dace Bulte
+371 67 212 431
dace dot bulte at nasdaq dot com